Milá redakce, milé ženy-in,

je to už drahně let zpátky, kdy jsme s dcerou mé sestřenice, šly na chalupě na taneční zábavu. Protože jsme tam byly už bez rodičů, tipuju, že nám mohlo být tak 16-17 let. Mému tátovi se nechtělo, její mamka měla po službě a chtěla si jít brzo lehnout.

Zábava probíhala dle našich představ, nikdo nás nehlídal, dobře jsme se bavily s partou kamarádů. Ostatně na vesnici to vždy bývalo, že mládež držela pospolu. Pak jsme dostali chuť na něco dobrého. Šly jsme si k baru něco vybrat. Vybrali jsme si párky s tím, že se o ně podělíme. A protože jsme chtěli na chvíli vypadnout ze sálu, rozhodly jsme se, že si je sníme venku. Sedly jsme si u hospody na násep a začaly jsme se krmit.

Najednou se k nám přišouralo maličké koťátko, černé jako noc. Bylo opravdu maličké, tak možná týden, 14 dní staré. Tenkrát nám z těch párků moc nezbylo, rozdělily jsme se s ním. Chvíli jsme se s ním mazlily a přemýšlely co s ním. Kotě se třáslo zimou, schovaly jsme ho tedy za bundu a po chvíli bylo rozhodnuto. Zanesly jsme ho k mé sestřenici domů.

Zazvonily jsme, čímž samotným jsme ji vyděsily, protože to u nás nebylo zvykem. Vždy jsme se přiřítily jak velká voda. Už skoro spala. Obě jsme vyhrkly: "Něco ti neseme", a z bundy její dcery jsme vyndaly kotě. No, ani se moc nezlobila, když ho viděla.  Okamžitě si jí získalo. Protože už je to hodně let, tak kotě už je asi v nebíčku, ale vzpomínka  mi zůstala.

13042000

Text nebyl redakcí upraven.

Opuštěná zvířátka jsou téma na dnešek. Máte k tomu co říct? Pište na adresu

redakce@zena-in.cz

Reklama