Milá Míšo, milé čtenářky, vánoce se pomalu blíží a protože jsem byla hodná, tak na mě Ježíšek určitě nezapomene.

Ani my na něj nezapomene a nazdobíme mu stromeček, aby měl kam nadělovat. I když to bude muset stejně položit na zem, Stromeček míváme živý, většinou stříbrný smrček. Míváme ho postavený na skříňce.

Ještě, že se o štědrém dnu nemá moc jíst, protože jinak by nám asi nevyšel čas. Doma to máme upravené tak, že cukroví se smí, ale maso ne.

Posílám foto našeho vánočního stromečku a detail betlému. Stromeček se začíná připravovat ráno (čti asi v 10) nejdříve se vyndá z vody a našimi tupými noži se muž snaží ořezat kmínek. Se slovy, že je to o kousek a bude to za chvíli. No když se mu to podaří za dvě hodiny tak je to dobré, spíš to trvá ještě déle.

m

Nakonec musí vzít pilu, a v naší pidi předsíni, kam se stěží vejdou dva se pižlá stromečku kmen. Poté se sundají ozdoby, vyndají se světla na stromeček, cvičně se dají do zásuvky a zjistí se, že nesvítí.

Nejdříve zkoušíme jednu podruhé utáhnout, jestli není nějaká povolená. V tom lepším případě to stačí.

V tom horším případě, zkoušíme postupně vyměňovat žárovky, abychom zjistili, která nesvítí. Když svíčky svítí, pověsí se na stromeček. Pak dáváme ozdoby, řetězy a nakonec dáme špičku.

Když máme ozdobený stromeček, dáváme betlém. Další hodina v tahu. Když už je i betlém na svém místě, většinou začínáme na poslední chvíli balit dárky. Jsme s manželem sami, takže to nevadí.

On se zavře do své skříně, já taky do své, a navzájem si dopřáváme klidu a nenakukujeme, aby bylo překvapení. Pak jdeme večeřet, po večeři zpíváme koledy a poté jdeme ke stromečku.

m

Sice musíme vždy, když chceme ke stromečku rozbalovat dárky, přestavět půl bytu abychom se vešli, ale má to své kouzlo. Po rozbalení dárků na chvíli usedneme k televizi a pak odcházíme na půlnoční. Po půlnoční nám dá pan farář svařené víno a cukroví, a honem do peřin, aby bylo ráno zase dobře.

Martina
nick: 13042000

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


To bylo, Martino, tak milé a plné lásky,že si z toho jdu udělat ještě jedno kafe. Díky za krásné čtení. Míša


Za chvíli se podíváme na nějakou soutěž, abyste měli pěkně do příští editace dvě a mohli si vybrat. Logicky bude borec a chcípák a ještě plno veselých veselých věcí na zahřátí.

Na redakce@zena-in.cz mi dnes prosím pište všechno, co se týká vašeho vánočního stromku, oblíbenosti druhů různých jehličnanů a i o tom, co vás jiného k tématu napadne.

Přeji všem příjemný čtvrteční den!

Reklama