Další cestovatelský příspěvek přišel od čtenářky s nickem 13042000, která si udělala s přítelem vánoční výlet do Vídně. O jeho průběhu se dozvíte, když si příspěvek přečtete.

Milá redakce, milé čtenářky,

již dlouho jezdím na vánoční trhy do Německa nebo Rakouska. Líbí se mi ta atmosféra, to, že na vánočních trzích prodávají vánoční věci (i když to už se u nás také lepší), mají krásně nazdobené ulice. Co však chci popsat, je má poslední cesta s přítelem do Vídně.

Jeli jsme od bývalé práce se zájezdem. Již ráno, to začalo zajímavě. Odcházeli jsme, přítel zamykal a dal mi podržet rukavice. Nechápu to, myslím, že jsem mu je vracela, nicméně rukavice s námi nedošly ty dva bloky k autobusu. Tedy spíše nedoklouzaly, protože venku bylo strašně namrzlo. Nastoupili jsme a spousta lidí ještě dospávala, stejně jako já. Jedeme a najednou stojíme. Postupně jsme se probouzeli a začínali zjišťovat, co se děje. A zjistili jsme, že nám, naštěstí ještě na území naší republiky, odešlo něco u autobusu. Slíbili, že z Brna vypraví autobus nový. Nás zatím, dle předpisů, nahnali za svodidla, protože v autobuse být prý nesmíme. Od řidiče jsme zjistili, že asi kilometr podél silnice (samozřejmě za svodidly) je podchod, který vede k benzince.

Domluvili jsme se tedy s ním, že tam všichni počkáme. Přeci jen je lepší čekat v teple. Vydali jsme se husím pochodem, ve sněhu, navíc sněžilo a se všemi věcmi k benzince. Menší benzinku jsem snad v životě neviděla, ale obsluha byla hodná a tak jsme tam přečkali. Cestou k benzince přítel zjistil, že nemá čepici. I když jsme dávali pozor, abych tam nic nenechali, asi zůstala v autobuse. Protože nemá moc vlasů, půjčila jsem mu svojí. Do Vídně jsme místo v 10 dojeli asi v 13,30 hod.

Původně nás to mrzelo, protože Vídeň je krásná a když sněží, tak to má ještě něco do sebe. Jenže sněžilo jen u nás, ve Vídni pršelo a to tak, že hodně. Ještě, že jsme měli jedny z nejteplejších zimních bund, co máme doma. Dali jsme si punč, jako suvenýr jsme si vzali, resp. koupili hrníčky, prochodili jsme trhy a tak asi v 16,00 jsme zašli do kavárničky. Jednak jsme chtěli uschnout, protože lilo celý den nepřetržitě, jednak jsme si dali kafíčko a dort a pak, že si dojdeme na záchod, než pojedeme.

Odjezd byl stanoven asi na 18 hod. už si nepamatuji přesně. Byli jsme rádi, že jsme oschli, zahřáli se dali si kafčo a došli si na záchod. Přijeli jsme tak, že už jsme nestíhali metro, protože to cestou strašně klouzalo a tak jsme domů jeli taxíkem. I když to bylo velmi adrenalinové, bylo to moc hezké.

Letos nám to bohužel asi nevyjde, ale třeba příští rok, uděláme další pokus a třeba to bude tentokrát lepší.

nick: 13042000

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Větru, dešti neporučíš…, každopádně máte krásné vzpomínky a třeba příště vyjde i ta zasněžená Vídeň.
Děkuji, že jste napsala a přeji krásný den
Saša

Téma dnešního dne: Vánoční nákupy v zahraničí

  • Jezdíte na vánoční trhy, potažmo vánoční nákupy, do zahraničí?
    do Drážďan, do Vídně, do Londýna, do … …
  • Pokud ano, napište proč. V čem jsou jiné a lepší, než ty naše?
  • Pokud nejezdíte, napište i důvod, proč ne.

Těším se na vaše předvánoční příspěvky.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek (pisatelů) odměníme malým dárkem: výživnou maskou na vlasy Gliss Kur a suchým šamponem zn. Syoss. (obojí ze zahraničí:)

dsyoss

Reklama