Bulvár

Na začátku dubna jsem se s vámi podělila o moji zbytečnou snahu přimět manžela k tomu, aby přestal kouřit (článek Co s tím kuřákem??? ). I když nikdy nekouřil doma, jako nekuřačce mi vadilo, že jsem z něj cigarety cítila. Manžel mi vždycky tvrdil, že chce přestat, ale že to nejde. Že je na cigaretách natolik závislý, že si nemůže říct: ode dneška nebudu kouřit.

Až jsme se nedávno doslechli o antinikotinové terapii. Nejdříve jsme se na tenhle způsob odnaučení kouření dívali dost skepticky. Přiznám, že jsme moc nevěřili tomu, že vás někdo za dvacet minut a za "lidový" poplatek šest set korun, může odnaučit zlozvyk, který si léta pěstujete. 

Když jsme si ale začali zjišťovat podrobnosti o terapii a začali jsme se zajímat o úspěšnost prodělané odvykací kúry, naše pochybnosti se postupně rozplynuly. Téměř všichni, kteří ji podstoupili, nezačali kouřit ani po roce, a tím pádem bylo rozhodnuto. Za zkoušku to stojí.

K manželovi se přidala také moje maminka, která kouří už přes dvacet let. Když byla těhotná nebo kojila, cigarety jí nechyběly, ale poté se ke kouření vždycky vrátila.
Zavolali proto na bezplatnou linku, kde jim pomohli vybrat nejbližší centrum, které terapii provádí. Ač čekali nával a dlouhé čekací doby, byli objednáni hned na další týden.

Nebudu vás napínat. Můj muž a moje maminka už tři týdny nekouří. Nemají chuť na cigaretu, nikotin jim nechybí. Jak se cítí?

"Nejvíce mi ze začátku pomohl fakt, že jsem neměla chuť na cigaretu. Nechyběla mi. Potom se vrátil z práce manžel, uvařili jsme si kafe a on si zapálil. Ani potom, co jsem cigaretu ucítila, mi kouření nic neříkalo. Byla jsem opravdu překvapená.

Nejhorší bylo a ještě pořád je, odbourat své zaběhané zvyky a rituály. Třeba kafe jsem si bez cigarety dříve nedovedla představit. Chuť na kafe šla vlastně ruku v ruce s chutí na cigaretu. Takže když si dnes uvařím kafe, někdy mám pocit, že to není ono, že mi něco chybí," říká maminka.

"Nemůžu na stoprocent zaručit, že nikdy nezačnu kouřit, ale určitě se budu snažit. Nemám na cigarety chuť a je to opravdu jen o tom odbourat své zvyky. Cigarety mi nechybí, je mi bez nich líp," říká můj manžel.

Co to vlastně antinikotinová terapie je? Jak funguje?
Jde o počítačovou metodu, která pracuje pomocí terapeutického přístroje. Ten pomocí elektromagnetického působení odstraní tzv. nikotinový hlad. Nemusíte mít strach, zákrok je bezbolestný a nemá negativní účinky na organismus. Může se mu podrobit každý kuřák, výjimkou jsou těhotné ženy, osoby s kardiostimulátorem, osoby užívající inzulin a epileptici.

Úspěšnost terapie je až 80%.

Zájemci se telefonicky objednají a přinesou sebou nedopalek poslední cigarety. Ten je vložen do detekční elektrody  elektromagnetického rehabilitačního přístroje pro provedení analýzy. Na základě této analýzy vysílá přístroj zrcadlově obrácenou elektromagnetickou vlnu, která působí na okolí chuťových buněk.
Chuť na nikotin mizí ihned nebo za několik hodin po zákroku.

Samozřejmě, účinek terapie musíte podpořit také vaší sebekázní a musíte se postupně zbavit veškerých návyků, které vaše kouření doprovázely. Je dobré odstranit zbylé cigarety, stejně tak popelníky a zapalovače, zvýšit přísun tekutin (nealkoholických). Nezkoušejte, jak bude vaše tělo reagovat, pokud si zkusíte zapálit cigaretu. Je pravděpodobné, že po několika takových pokusech se nikotinový hlad vrátí.

Přechodně se můžou objevit některé reakce, jako je kovová příchuť v ústech, sucho v ústech, zvětšená ospalost a pocení, podráždění, špatná koncentrace. Vznikají následkem omezení přísunu nikotinu do organismu a vylučování toxických látek. Tyto reakce jsou přechodné a měly by vymizet do dvou týdnů po terapii.

Tuto tereapii poprvé provedl jako léčebný zákrok německý lékař Franz Morell. Počítačová zařízení, s jejichž pomocí se zákrok provádí, jsou vyráběna od roku 1977 v Německu. Tam je také tato metoda využívána s velikým úspěchem.

Doufám, že jsem kuřákům přiblížila způsob, jak přestat se svým zlozvykem. Zkuste to, a můžete jen získat. Nejen pevnější zdraví, ale také nemalé finanční úspory. A také nezanedbatelný pocit, že jste zvítězili a porazili jste sami sebe.

Tip Ženy-in: Nebyl by to hezký dárek k Vánocům pro lidi, kterým vaše kouření vadí???

Stránky proti kouření
http://www.kurakovaplice.cz
 - stránky, které informují o následcích kouření, a o tom, jak od kouření odvyknout.
http://www.koureni.com/ - stránky protinikotinové terapie, seznam center.
http://www.nekurak.cz - vynikající stránky pro ty, kteří chtějí povzbudit při své odvykací kúře. Můžete se zde zaregistrovat a sledovat, kolik peněz jste svým nekouřením ušetřili a kolik dní života máte "navíc". 

Chcete se na něco zeptat? Ptejte se, ráda odpovím nebo předám vaši otázku našim čerstvým nekuřákům!

                                     
   
18.10.2004 - Společnost - autor: elly

Komentáře:

 1. avatar
  [24] anitech [*]

  je to už skoro dva roky, co jsem přestala kouřit. Den ze dne: hlavní důvod byl zdravotní.Nekašlala jsem, ale nevyšlapala jsem schody.Hodně mi pomohlo shlédnutí reklamy australské televize, kde ukazovali ucpané cévy mladého kuřáka,jeho černé plíce. Tohle by mělo v TV běžet každý týden.Opravdu je potřeba překonat chuť na cigaretu při kávě, zvláště při té první ranní. Ale najednou máte hrozně moc času, všechen ten čas, který jste někde prostáli s cigaretou je Váš. A hodí se na něco jiného. No a o finanční úspoře ani nemluvím. Vždy, když naši zákonodárci zdraží cigarety si říkám, že jsem to stihla tak akorát

  superkarma: 0 18.10.2004, 19:59:05
 2. avatar
  [23] Dudlajlama [*]

  Natalie: a nepali oci k zesileni, na to si musim zase pockat do CR

  superkarma: 0 18.10.2004, 19:57:09
 3. [21] adela_abraham [*]

  dnes je to uz 218 dni, tj. 31 tydnu, tj. temer 8 mesicu, co nekourim. a to jsem byla kurak opravdu silny - minimum 20, vetsinou vsak 30 cigaret denne, jiz nekolik let (10). s mym jsme se dlouho rozhodovali/planovali, objednavali sme se na akupunkturni lecbu, "neslo to", chut byla nezvladnutelna... a podobne blaboly. v jednu nedeli v breznu jsme si rekli "od zitra rano nekourime", a tak se stalo!
  nejdulezitejsi je opravdu to ROZHODNUTI, disciplina a motivace.
  hodne mi pomohla stranka: http://mujweb.cz/Zdravi/nosmoke/
  je to tam krasne rozepsane, den po dni, co vas ceka, co prozivate.... ja mela pocit, ze mi ta stranka presne rozumi a ze v tom nejsem sama... je to hloupost, ale pomohlo to
  akorat, lidi, bacha na mlsani!!! jako nahrazka za cigara to funguje fantasticky, ale kila jdou nahoru zavratnou rychlosti!!!

  vsem, kdo se odhodlaji, drzim moc palce! :o) da se to zvladnout!

  superkarma: 0 18.10.2004, 13:45:04
 4. [20] adela_abraham [*]

  dnes je to uz 218 dni, tj. 31 tydnu, tj. temer 8 mesicu, co nekourim. a to jsem byla kurak opravdu silny - minimum 20, vetsinou vsak 30 cigaret denne, jiz nekolik let (10). s mym jsme se dlouho rozhodovali/planovali, objednavali sme se na akupunkturni lecbu, "neslo to", chut byla nezvladnutelna... a podobne blaboly. v jednu nedeli v breznu jsme si rekli "od zitra rano nekourime", a tak se stalo!
  nejdulezitejsi je opravdu to ROZHODNUTI, disciplina a motivace.
  hodne mi pomohla stranka: http://mujweb.cz/Zdravi/nosmoke/
  je to tam krasne rozepsane, den po dni, co vas ceka, co prozivate.... ja mela pocit, ze mi ta stranka presne rozumi a ze v tom nejsem sama... je to hloupost, ale pomohlo to
  akorat, lidi, bacha na mlsani!!! jako nahrazka za cigara to funguje fantasticky, ale kila jdou nahoru zavratnou rychlosti!!!

  vsem, kdo se odhodlaji, drzim moc palce! :o) da se to zvladnout!

  superkarma: 0 18.10.2004, 13:32:05
 5. avatar
  [19] medved [*]

  necetli jste sobotni MF ? je tam moc prima clanek, ve kterem srovnavali skodlivost koureni a vyfukovych plynu...jedna cigareta vyprodukuje tolik svinstva jako auto za tri hodiny jizdy a kdyz delali pokusy s exhalacema v uzavrenem prostoru, tak 3 cigarety nadelali vic bordelu nez auto, ktery bezelo jen par minut
  takze kdo doma kourite, tak vlastne bydlite na dalnici a totez poskytujete svym nejdrazsim detem fakt bezohlednost nejvetsi
  kdy uz u nas konecne zakazou koureni v hospodach !!!!

  tonickovi blahopreju

  superkarma: 0 18.10.2004, 13:18:43
 6. avatar
  [18] Nanet [*]

  tak jsem dostala chuťku zas začít

  superkarma: 0 18.10.2004, 13:05:26
 7. avatar
  [17] Lhasa [*]

  Moje šéfka (kuřačka) měla v létě dost ošklivej záchvat dušnosti. Postupně přišli na to, že by mohla mít CHOPN a zatrhli jí kouření. A jelikož je to kuřačka dost náruživá, zkusila i tohle. A výsledek - bohužel.

  superkarma: 0 18.10.2004, 12:42:17
 8. avatar
  [15] Radu [*]

  Marli: jo koukla jsem na to...ale tohle je fakt dost divný...

  superkarma: 0 18.10.2004, 11:14:00
 9. avatar
  [13] Jenny [*]

  sunnynka: To jsem ráda, že to Toníčkovi taky pomohlo....manžel nekouří už rok!

  superkarma: 0 18.10.2004, 10:52:19
 10. avatar
  [12] S.DALI [*]

  byla jsem u dr.Prokopjuka, ktery pouziva biokodovani. Je pravda, ze jsem 3 mesice nekourila vubec....mela jsem z toho velkou radost, ale pak se se mnou rozesel pritel a ja opet sahla po cigaru ....a od te doby zase kourim. Zaplatila jsem za to 2500kc:-((

  superkarma: 0 18.10.2004, 10:28:35
 11. avatar
  [9] evusche [*]

  Abrakadabra: tak to zase není tolik, čekala jsem víc

  superkarma: 0 18.10.2004, 10:07:58
 12. avatar
  [7] evusche [*]

  sunnynka: kolikpak taková srandička stojí?

  superkarma: 0 18.10.2004, 08:49:00
 13. avatar
  [6] sunnynka [*]

  Eva_Fl: já jsem ale ráda že vím, že opravdu chtěl přestat a akorát potřeboval pomoct Hele, víš jak je příjemné, že nesmrdí cigaretama?

  Abrakadabra,matysek: Opravdu je to o tom CHTÍT, ani tohle z vás neudělá nekuřáky samo. Ale chce to i vaši vůli, jen vám to dost pomůže

  superkarma: 0 18.10.2004, 08:20:57
 14. avatar
  [2] Gita [*]

  Terapii mohu na 100% doporučit. Já i manžel díky ní nekouříme více jak půl roku. Za ty peníze to stojí, protože se jinak prokouří daleko více peněz.

  superkarma: 0 18.10.2004, 07:11:27
 15. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  Tak uz chudak dokouril i v ty garazi.....

  Sunny, hned jsem se sla podivat na autora clanku, bylo mi to jasny....

  superkarma: 0 18.10.2004, 00:41:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme