O prožívání dnešního dne nám napsala také čtenářka Ivka1981. Svatý Martin se jí pojí také s narozením bratra, a jak říká, bratr musí mít v životě štěstí, když má v datu narození čtyři jedničky.

Tak snad ještě nějakou dobu sněžit nebude. A bratrovi přejeme všechno nejlepší k narozeninám. Milá Ivko1981, moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Dnes je svátek svatého Martina. Tradici ohledně příjezdu Martina na bílém koni zdá snad každý. Ne každý rok ovšem přijede. Mě se tento den pojí i s jinými významnými událostmi. Jednak se v tento den narodil můj bratr, takže má v životě určitě štěstí, když má v datu narození čtyři jedničky. Navíc ve vesnici, do které se brzy nastěhujeme, se v tento den slaví pouť a posvícení. Takže tradic máme dostatek. Pečeme svatomartinské rohlíky plněné mákem, povidlím a tvarohem. Ve městě, kde bydlíme nyní, jezdí každý rok svatý Martin na koni - někdy je bílý, někdy hnědý, podle toho, jakého koně se pořadatelům podaří sehnat. Podávají se koláče, svařené víno, grog, čaj, pro děti jsou nachystány soutěže. Letos se na tuto akci chystáme, snad nám vyjde počasí.

Svatomartinskou husu nepečeme - nepečeme ani žádnou jinou husu, raději si dáme kus vepřového :-)

Svatomartinské víno ochutnáváme, je to mlaďoučké a většinou hodně slaďoučké víno a to u nás má úspěch.

A co se týká sněhu, na ten se těšíme, ale tento rok by mohl ještě chvíli počkat - potřebujeme ještě pár pěkných dní, abychom mohli dodělat domeček. A pak může sněžit až do jara :-)

Tak ať se ten dnešní den vydaří,

to Vám přeje čtenářka Ivka1981 :-)

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dneška je: Svatý Martin

  • Znáte tuto tradici?
  • Co o ní víte?
  • Jaké zvyky dodržujete na svatého Martina?
  • Koná se u vás v okolí nějaká martinská slavnost?
  • Chutná vám pečená husa?
  • A těšíte se na sníh?

O tom všem si dnes budeme povídat. Těším se, že mi zase napíšete. A pro jednu z vás mám za odměnu připravený dárek: Kolekci zelených čajů, Kolekci čajů PIGI, obojí od firmy Jemča, a dva balíčky kávy Nescafé 3 v 1.

Na vaše příspěvky se těším do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je MARTIN. Pěkný den!

martin

Reklama