Styl

10. výročí Levi’s® Engineered Jeans®

Levis

LevisLetos je to již 10 let, kdy se v městských ulicích poprvé objevily džíny se šikmým stočeným švem. Tento revoluční design Levi's® Engineered Jeans®navrhl dánský designér Rikke Korff, který v něm propojil propracovaný vzhled úzkých dvojitých stehů s designem 21. století a myšlenkou na maximální svobodu pohybu.

K 10. výročí Levi’s® připravil číslované limitované edice původních a nejoblíbenějších tvarů džínů, některé i z konopné džínoviny, a džínové kalhotové sukně. Vše v luxusní dárkové krabici a v ceně 5 990 korun.

Aktuální kolekce Levi's® Engineered Jeans® zahrnuje různé typy džínů, od extrémně úzkých po volné střihy a v různých délkách, s obnošeným a vyšisovaným vzhledem. Obzvlášť zajímavé jsou džíny z nového, jasně modrého denimu, inspirovaného 70. léty. Sepraná trička a lehké mikiny s kapucemi podtrhují letní urban styl.

Levis

LEVI'S® ENGINEERED JEANS®: příběh myšlenky originálního designu

Původní 3-D design džínů Levi's® Engineered Jeans® byl patentován 9. června 1999. Původní myšlenka vycházela z postřehu, že nohavice ztrácely v důsledku ohýbání nohou svůj původní tvar. Bavlněný denim má tendenci se stáčet ve směru tkaní. Většina džínů Levi's® byla tkána směrem doprava a látka se po vyprání „stáčela“ do pravé strany. Tato vlastnost byla odstraněna v sedmdesátých letech pomocí procesu, který po praní natáčel denim do jeho původní podoby. „Stočené“ nohavice původních džínsů tudíž odpovídaly přirozeným pohybům těla a umožňovaly jejich větší volnost. Toto zjištění perfektně využil Rikke Korff
a navrhl originální design Levi's®Engineered Jeans®.

Levis

Levi's® Engineered Jeans® jsou nepochybně největší revolucí v estetice džínové módy od vytvoření Levi's® 501® jeans. Podobně design pětsetjedniček s knoflíky a pěti kapsami byly čisté linie Levi's®Engineered Jeans® prověřeny časem a potvrdila se jejich pozice moderní ikony.

www.eu.levi.com

Levis

   
10.06.2009 - Móda - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [3] jithule [*]

  levisky jsem měla džíny

  superkarma: 0 27.12.2012, 22:11:05
 2. [2] Manheru [*]

  :-)

  superkarma: 0 21.07.2009, 09:48:41
 3. avatar
  [1] Avilo [*]

  Blahopřeju!Sml59Sml30

  superkarma: 0 27.06.2009, 17:43:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme