.

10 tipů, jak si zkazit léto

Cestování

10 tipů, jak si zkazit léto

 

Máme pro vás nejžhavější tipy letošní letní sezony. Jak si nejlépe a nejsnáze zkazíte léto? Čtěte dál...

 

O víkendu se vrátila kamarádka z dovolené. Strávila ji na pronajaté chatě kdesi na Třeboňsku a celou dovolenou si parádně neužila. Plánovala, jak budou chodit s mamkou po lese, zajedou do Třeboně, navštíví nějaké památky... jenže plány udělaly prudký kotrmelec. Na dovolenou s nimi na poslední chvíli vyrazila i sestra jejich maminky se synem. Tedy, syn dorazil až druhý den, ale i to bohatě stačilo.

 

„Jirka se na tebe děsně těší,“ oznámila hotovou věc Janě její teta, „vždyť jste se tři roky neviděli.“

 

Jirka přijel a celou dovolenou měl na háku. Rozhodně se nedá říct, že by se na někoho těšil. Každé ráno vypadl pryč, přišel na oběd, potom zase zmizel a vrátil se až v noci. Když chtěla Jana s maminkou někam vyrazit, tak se jim dostalo jen výčitek: „To chcete jít bez Jiříčka?“ nebo velice teatrální: „No, já tady počkám, kdyby se Jirka ukázal, ale klidně jděte samy. Mně to přece nevadí...“

 

Jana nakonec přijela krásně opálená, protože celou dovolenou pronudila venku před chatou na dece...

 

Tahle příhoda nás přiměla k sestavení deseti nejspolehlivějších způsobů, jak si zkazit léto. Tady jsou naše tipy!

 

Tip 1. – Není nad morouse a škarohlída, s ním jeďte dovolenou


K tomuhle tipu snad není co dodávat. Úvodní příhoda mluví za vše. Když souhlasíte s podmínkami dovolené jinak, než jste si je plánovali, protože váš kamarád, známý, partner chtějí dovolenou jinak, raději dovolenou zrušte nebo naplánujte jinou.


Jak se bránit?
Když už se něco takového stane, vybavte se zásobou kvalitní literatury.

 

Tip 2. – Piercing pupíku je sexy, a co teprve v létě v plavkách...


Fousage ze salonu Hell.cz nám vysvětlil, proč lepší salony odmítají před letní sezonou provádět piercing pupíku. Jde totiž o to, že „doba hojení jednotlivých piercingů záleží na individuální hojivosti majitele a pohybuje se v rozmezí od několika týdnů po několik měsíců. Například piercing pupíku se hojí (při dobré hojivosti a pečlivé péči) asi 3 měsíce a do jeho úplného zahojení po této době představuje nezahojený piercing vstupní bránu do těla pro různé infekce. Jediné vykoupání se v rybníku může být problém.
Ale nejde jen o koupání. Do hry vstupuje fakt, že hojivost je v důsledku veder snížená a také pot, vedle toho, že obsahuje odpadní látky z organismu, piercing dráždí – občas se kvůli potu objevují komplikace i u piercingů zahojených.“


Jak se bránit?
Když toužíte po piercingu, posečkejte raději do podzimu.

 

Tip 3. – Toužíte po plastické operaci poprsí? Tak hurá na to!


Jak nám řekl plastický chirurg David Tomášek z Centra estetické plastické chirurgie v Praze 4, při plastice poprsí se nadzvedává tkáň a dělá se dutina, celý prostor se potom hojí. Jedny z buněk, které se účastní hojivého procesu, jsou i buňky sbírající v těle pigment. Při přílišném opalování může dojít k tomu, že se na pokožce prsou vytvoří fleky. Přitom nehraje roli, jestli se opalujete na prsou nebo ne, buňky s pigmentem totiž putují po celém těle. Do jizvy se navíc ve vodě může se dostat infekce.


Jak se bránit?
Nedoporučuje se nechat si operovat poprsí asi měsíc před letní sezonou, lépe dva. Když všechno proběhne bez problémů, jizva se uzavře do 14 dnů, ale...

 

Tip 4. – Zajeďte si k moři do Chorvatska


Zpráv ohledně změn v chorvatských zákonech se nám od Asociace českých cestovních kanceláří dostává víc než dost. Do Chorvatska nesmí děti, pokud s sebou nemají svého zákonného zástupce, nebo jeho svolení. Nesmíte si tam vzít více než jedno kilo masa a některých dalších potravin, aniž by toto jídlo prošlo veterinární kontrolou. Nesmíte, nesmíte, nesmíte... I když podle našich informací jsou zatím kontroly na hranicích spíš namátkové. Navíc na pláži slyšíte pomalu jen češtinu. Proto:


Jak se bránit?
Můžete-li, jeďte za sluníčkem raději jinam.

 

Tip 5. – Zapomněli jste na očkování, a co má být?


V zahraničí nám hrozí množství chorob, se kterými se v domácím prostředí příliš často nesetkáte. Proti některým, jako je třeba břišní tyfus, se dá očkovat, proti jiným ne...


Jak se bránit?
V Očkovacím centru Brno jsme se dozvěděli, že člověk by se měl nechat očkovat dva až tři měsíce před odjezdem, aby byl vakcinace účinná. Každému turistovi by měl být vytvořen individuální očkovací plán, podle místa, kam vyráží, a jak dlouho se v dané oblasti bude zdržovat. Nejčastěji jsou lidé očkováni proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu, vzteklině a také proti žluté zimnici, pokud turista plánuje navštívit tropy. Proti malárii očkováni neexistuje, takže při cestě do tzv. malarické oblasti, dostávají turisti tabletky – antimalarika.

 

Tip 6. – Nechte se před dovolenou potento... potetovat


„Na rozdíl od piercingu je tetování zákrok povrchovější, nicméně i tak mu léto nesvědčí,“ tvrdí Fousage. Tetovací barva se vnáší do vrchní vrstvy kůže, která se po zákroku začíná obnovovat, a tato regenerace doprovázená stroupky trvá zhruba týden až deset dní. Poté je již rána zhojena, takže riziko vniknutí infekce je minimální, do té doby ale platí riziko infekce stejně jako u jakéhokoli jiného narušení pokožky. Nová vrstva kůže je však první měsíc slabá a funkci ochrany před sluncem plní jen částečně. „Tetovací barvy vystavené slunci rychle blednou a ztrácí na kvalitě,“ dodává Fousage.


Jak se bránit?
Zvažte, zdali se u tetování, které budete nosit do konce života, skutečně vyplatí trvat na tom mít ho teď hned na léto, a nebo zdali je lepší vyčkat na období, které je pro jeho aplikaci příhodnější.

 

Tip 7. – Pořádně se sluňte


Že přílišné množství sluníčka může mít neblahé následky na vaši pokožku, to je stará vesta. Odborníci často hovoří o paměti kůže, která léta střádá paprsek k paprsku. Andrea Pliščinská z Pražského dermatologického centra říká, že: „ …je rakovina asi nejhorší strašák, ale hrozí i jiné obtíže, většinou estetického charakteru, například hyperpigmentace, tedy tmavé skvrny, nebo předčasné stárnutí kůže.“


Jak se bránit?
Doporučená doba strávená na přímém slunci je pro každý fototyp jiná, ale rozhodně se nedoporučuje vystavovat se přímému slunci od jedenácti hodin dopoledne asi do tří odpoledne.

 

Tip 8. – Milujte se bez ochrany


Podle Státního zdravotní ústavu, Národní referenční laboratoře pro diagnostiku syfilis, si například syfilis a kapavku přivezlo v loňském roce ze zahraničí cca 30–40 lidí s trvalým pobytem v České republice. Výrazně vyšší je jistě počet importovaných sexuálně přenosných chlamydiových infekcí, což odpovídá i jejich celosvětově vysoké incidenci. Zároveň existuje v posledních letech riziko zavlečení exotických pohlavních nemocí, jako jsou ulcus molle a lymphogranuloma venereum, jak z endemických oblastí tropů a subtropů, tak i z vyspělých zemí EU.


Jak se bránit?
I když to nutně neplánujete, není nad prezervativ v každé kabelce.

 

Tip 9. – Vyrazte za hranice v plechovce


Tahle příhoda se stal přímo mně. Vyráželi jsme s tatínkem, blahé paměti, do Rakouska. Měli jsme tam strávit nádherný týden všelijakým cestováním, ale naše „nové“ auto z druhé ruky se ukázalo přesně dvacet kilometrů za hranicemi jako nespolehlivá hromada plechu. Udělalo to – ŠKYT! – a zastavilo. Půlnoc na krku a opuštěná silnice kdesi u našich jižních sousedů... Ještě, že jsme nevyrazili někam do pouště. Nakonec jsme měli kliku, že nás kdosi odtáhl ke svému známému mechanikovi, ale taková klika být vždycky nemusí.


Jak se bránit?
Celkem snadno, nechte si těsně před výjezdem do zahraničí prověřit vozidlo, vozte s sebou Zelenou kartu a zjistěte si možnost asistenční služby do zahraničí. A pro všechny případy počítejte s variantou, že budete muset auto nechat odvézt a dál pokračovat po svých, čili – záložní pohodlné zavazadlo to jistí. Také je dobré myslet na to, že v zahraničí jsou jiné dopravní předpisy (viz ZDE).

 

Tip 10. – Nechte si dva dny před dovolenou odstranit bradavici

Podle doktora Tomáška jde v podstatě o podobný problém jako u operace prsou. Ženy, které si nechávají předělat část těla, se kterou nejsou příliš spokojené, musí počítat s tím, že sluníčko může v průběhu hojivého procesu na místě bývalé pihy vytvořit podobně nevzhledný flek, který sám už nezmizí.

Jak se bránit? Pihy a bradavice si nechte odstranit nejdéle měsíc před letní sezonou, lépe dva. Stejně jako u plastiky poprsí.

 

 

Zkazilo vám někdy něco dovolenou?
   
02.07.2008 - Tipy - autor: Jakub D. Kočí

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [57] Marcelí [*]

  Ježišmarjá - já čekala připomínky typu: neberte s sebou svoji tchýni, případně pubertální děti atp., ale tip stylu - nenechte si před dovolenou odstraňovat bradavici, či nechejte si udělat peircing v pupíku ... přece tak hloupý nikdo není. Pane Kočí nechtěl byste nám psát raději sám o sobě ??? Nebo to už děláte :o))

  superkarma: 0 07.07.2008, 07:23:35
 2. [56] Sonenka [*]

  Bohužel jsem ještě nikdy nebyla na dovolený.Nejsou finance,ty musím dávat do splátek a tak.Každopádně i tady v Čechách bych si přes léto nenechala nic tetovat,krájet či řezat.V létě si dávám velký pozor na znaménka a pihy.Mam jich po těle spousty.

  superkarma: 0 06.07.2008, 12:05:07
 3. [55] Mánek [*]

  Každý logicky uvažující člověk, ví, že plastické operace čehpkoliv je nejlépe nechat přes zimní období.Na to nemusí být zdravotní sestra nebo lékař heheh

  superkarma: 0 04.07.2008, 11:16:03
 4. avatar
  [54] kubivet [*]

  [Montaigne Michel de ]
  Rozum je jedinný dar, který příroda rozdělila spravedlivě, protože si nikdo nestěžuje, že ho má málo.

  a z toho důvodu bychom se tady mohly hádat do nekonečna ..
  Všem hezkou dovolenou-at s dětma,bez dětí kdekoliv..

  superkarma: 0 03.07.2008, 06:59:10
 5. avatar
  [53] cherinka [*]

  maajaa65: 17 - Jak komu se co hojí, odstraňovali mi už celkem 10 znamének, (bohužel mi jich příroda nadělila hodně), všchny v červnu a zahojili se perfektně... Nemám skoro ani jizvy - a nebyla to malá znaménka....

  superkarma: 0 02.07.2008, 23:14:51
 6. avatar
  [52] wich [*]

  Tak jsem se prokousala celou diskuzí . Kubivet, a propos... Když se tak hořečnatě zastáváš rodičů, kteří nechají bezprizoně svoje děti lítat mezi lehátky ostatních, vřískat po hotelových chodbách, močit do bazénu apod. Nepatříš mezi tyto rodiče také ty? Málokdo se totiž přizná, že o dovolené je mu jedno, co jeho potomstvo dělá, hlavně, že on si vychutná svoje pivo a cigaretku, tak se takových lidí nepřímo či přímo zastává

  A nemusíme chodit do nějakých traumat z dětství, proboha . Moje kamarádky, co mají děti, když jdeme k vodě, se o ně starají, děti se čvachtají, hrají si s kamínky, bábovičkama a jsou v klidu, protože se zabaví a jsou vděčné, že je mamka někam vzala.

  Nabádáš ostatní k svátosti, ale jsi jediná, kdo tu užívá invektivy, osočování a vulgaritu .

  superkarma: 0 02.07.2008, 22:43:14
 7. avatar
  [51] wich [*]

  "Nicméně a naštěstí(pro tebe i pro lidi s dětma) je tolik míst k výběru-že nemusíš na dovolené trpět ani ty(kvůli lidem s dětma) a nakonec ani oni(tvou přítomností)" Vždyť přesně proto píšu, že si vybírám letoviska pro klidné, nenáročné důchodce.

  superkarma: 0 02.07.2008, 21:18:48
 8. avatar
  [50] wich [*]

  kubivet: Děkuji za odborný psychologický rozbor, leč byl úplně k ničemu a úplně mimo. Na dovolené si chci pouze užít svůj klid a mír. Toť vše. A žádným traumatem z dětství to vážně není

  superkarma: 0 02.07.2008, 21:14:08
 9. avatar
  [49] Vivian [*]

  gentiana: já jsem si nechávala dělat excizi znamínka loni 18. června a zahojilo se mi to naprosto bez problémů během několika dnů. Takže neměl obavy.

  superkarma: 0 02.07.2008, 19:08:50
 10. avatar
  [48] Vivian [*]

  Tip č. 11 - Vyrazte na společnou dovolenou s tchyní. Nejlíp do Chorvatska.

  superkarma: 0 02.07.2008, 19:06:47
 11. avatar
  [47] micinka.juli [*]

  Meander: bravis!

  superkarma: 0 02.07.2008, 18:50:29
 12. avatar
  [46] Meander [*]

  Zdena Hermannová: Aby se tomu hloupí divili

  kubivet: Jsem na tom vcelku ucházejícně. Nestavím se velkou a moudrou jenom proto, že jsem Matka. Já Matka být nepotřebuju, jsem velká a moudrá i bez toho. A taky chytrá a bystrá a hezká, heč

  superkarma: 0 02.07.2008, 18:41:51
 13. [45] Zdena Hermannová [*]

  Moc se bavím,když čtu, jak se hádáte k tématu.
  Proč jste tak vztahovačný štěkny

  superkarma: 0 02.07.2008, 18:33:59
 14. avatar
  [44] micinka.juli [*]

  kareta: no to je pravda, bylo mu asi 20 nebo tak, to by zapadl mezi naše děti
  Teda, našim dětem bylo 14....
  Ale teď jsem si užila pár dní v Alpách - s mámou, super.

  superkarma: 0 02.07.2008, 18:30:38
 15. avatar
  [43] kareta [*]

  micinka.juli: dovolená snů Mělas jet s jejím bývalým, třeba byl sám, opuštěný

  superkarma: 0 02.07.2008, 18:26:01
 16. [42] Vedrana [*]

  mne muze skazit dovolenou jenom prace

  superkarma: 0 02.07.2008, 18:24:36
 17. avatar
  [41] micinka.juli [*]

  Byla jsem na dovolený s kámoškou - chtěla jsem jí udělat radost, když se zrovna rozváděla a snažila se, mrcha jedna, mi celou dovču zkazit. Byly jsme s její dcerou, mým synem a jeho kamarády (ti přijeli později). Nic jí nebylo po chuti. Já dokonce i vařila, ale to mi nevadilo. A ona byla jen a jen protivná jak zrní na potkany, všichni jí dělali naschvály, kluci moc nahlas hráli na kytaru, moc se smáli a já ji prej nebránila...
  Vzala jsem si knihu, pustila rádio (neustále hledala nové a nové frekvence..) a chtěla kousek klidu. Už nikdy víc jsem ji nechtěla vidět a taky jsem to dodržela. Je to KRÁVA nebeská.
  To jsem radši jela s mámou. Je to sice neskutečná pesimistka, ale já ji občas usadím a je klídek.
  Vždycky se směju nabídce cestovek: "1 (2-3)dítě zdarma!" tak tam taky nejedu, když tam rozdávají cizí spratky!!!

  superkarma: 0 02.07.2008, 18:20:50
 18. avatar
  [40] kubivet [*]

  Meander:to je těžký...když ženská po 30 reaguje jako ty-tak to asi moc dobře nebude..
  Nakonec..jak jsi to někde psala?Až budeš velká..tak snad...
  A ač mi je tato debat jistě přínosná-končím-nebot mě to asi už nebaví..

  superkarma: 0 02.07.2008, 18:01:06
 19. avatar
  [39] Meander [*]

  kubivet 36: Eh, když tak mluví chlapi, je to oukej, páč chlapi haranty nevychovávají? No, to je lógiš. Btw. já žádného parchoše, fakiče, spratka ani haranta nevychovávám, takže řeknu-li, že je nachcáno v bazénu, kazím tím nanejvýš tak svou karmu. Kdyby bylo poblíž nějaké smrádě, ona už mu to Matka vysvětlí Někdo holt musí být tím špatným příkladem

  superkarma: 0 02.07.2008, 17:48:38
 20. avatar
  [38] Meander [*]

  kubivet: A určitě i hezká

  superkarma: 0 02.07.2008, 17:45:22
 21. avatar
  [37] kubivet [*]

  Meander:no to jsi fakt uhodla...jsi nejen chytrá-ale taky bystrá....

  superkarma: 0 02.07.2008, 17:38:24
 22. avatar
  [36] kubivet [*]

  Mánička-ono přece ale nejde o to že chce někdo jet někam bez dětí(at už vlastních nebo cizích)Jsem soudná a i já jsem i bez vlastních dětí jela k moři abych si odpočinula.Jde jen o formu jak je to podané a to mi prostě vadilo.
  Stejně jako mi vadí že skorem v každé diskusi je používané slovo -parchoši,fakani,nachcáno v bazénu atd.
  Akorát pak nechápu-když takhle mluví ženské-proč se divíme že jejich děti cituju:znamená bordel, řev, rozežranost a neomalené chování při koupání ...
  Holt asi tak jsme si je vychovali.

  superkarma: 0 02.07.2008, 17:37:30
 23. avatar
  [35] Meander [*]

  kubivet: Ty jsi tak chytrá! To bude jistě tím, že jsi Matka

  superkarma: 0 02.07.2008, 17:35:18
 24. avatar
  [34] Mánička [*]

  kubivet: nějak marně hledám na tom, že někdo bezdětný chce jet na dovolenou, kde se to nebude hemžit cizím potěrem, něco závadného

  superkarma: 0 02.07.2008, 17:30:28
 25. avatar
  [33] kubivet [*]

  Meandr:ale jo-to víš že je to tvoje právo (a dokonce stanné-to jsou mi věci )No nic-debata se ubírá stejným směrem jako když z mojí taktakdospělou dcerou řeším-proč dělá to či ono a proč já s tím nesouhlasím..Tak to vlastně mám doma a nemusím tady hrkat písmena na net.
  Akorát teda jsem se musela tím pádem jít podívat nahoru na lištu jestli jsem na Ženě in-nebo na foru zastydlých(a možná i ještě normálních)pubescentů.Výrazy a názory tomu odpovídaj..
  No nic-jdu se přeptat dítěte jaké stanné(teda jestli si ze školy vůbec pamatuje co to bylo)právo dneska má-abych byla v obraze a nepsala debility.


  superkarma: 0 02.07.2008, 17:27:50
 26. avatar
  [32] Mánička [*]

  Meander: ale já to četla, jenom mám dneska slovo PRÁVO nějak na black listu. Nic osobního

  superkarma: 0 02.07.2008, 17:27:05

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [31] Meander [*]

  Mánička: Si přečti, na co reaguju

  superkarma: 0 02.07.2008, 17:25:18
 2. avatar
  [30] Mánička [*]

  Meander: právo? Ty woe vono je to asi infekční

  superkarma: 0 02.07.2008, 17:10:56
 3. avatar
  [29] Meander [*]

  kubivet: Tak to já si s dovolením nebo bez tyto soudy vynášet budu, budu a budu a budu, dup! A tuším, že wich taky. Proč? Protože je to moje věc, kam a z jakých důvodů pojedu nebo nepojedu utrácet svoje peníze. A když tam nechci parchoše, protože mám ráda klid, je to moje stanné právo

  superkarma: 0 02.07.2008, 16:18:00
 4. avatar
  [28] Subinka [*]

  Boze to je debilita

  superkarma: 0 02.07.2008, 16:14:43
 5. avatar
  [27] kubivet [*]

  MEANDER:ale jdi ty-já jenom nemám ráda takový ty suverenní soudy o všem a o všech.
  Ale abych odpověděla-žere mě lidská blbost a momentálně asi tisíc jiných věcí jako každého.Rozhodně mě nežere nějaký plkání na netu.Jenom jsem reagovala na debatu k problému kterážto mě zaujala při pití
  (mimoto na to aby mě něco virtuálně zas až tak žralo jsem již celkem starý kus )
  Marry.lu:míň pít a víc hlídat

  superkarma: 0 02.07.2008, 15:35:28
 6. avatar
  [26] kareta [*]

  marry.lu: nemáte chlastat

  superkarma: 0 02.07.2008, 15:20:38
 7. [25] tatulah [*]

  kubivet:

  superkarma: 0 02.07.2008, 15:20:20
 8. avatar
  [24] marry.lu [*]

  teda fajn tipy, ale co se stalo mě?
  jela jsem se snoubencem a partou kamarádů k moři a k mé smůle jela i holčina co si vybírá jen a pouze zadané, ženaté a prostě takové chlapy . . .
  No a druhý den dovolené, po pár pivech ouva. Zatím co jsem zvracela v koupelně si to hned za zdí rozdávali

  superkarma: 0 02.07.2008, 15:11:14
 9. avatar
  [23] Meander [*]

  kubivet: Něco tě žere?

  superkarma: 0 02.07.2008, 14:47:43
 10. avatar
  [22] kareta [*]

  wich: jeď na Ios, tam se jen paří a děti jsem tam neviděla- ostrov pro mladé a bez závazků

  superkarma: 0 02.07.2008, 14:41:09
 11. avatar
  [21] kubivet [*]

  wich:obávám se že lidi se jaksi množit musí-což je vcelku logický.Nerodí se jako 18letí ale bohužel si musej projít i fází kdy ječej-jedí-vyměšují-a jsou všude vidět..
  Možná je to traumatem v tobě-nebo nevím-ale zkus se zeptat rodičů co dělali s tebou když jsi byla dítě(možná jste nejezdili na dovolenou-nebo jenom někam kde kolem nebyli lidi-nebo je taky možné že jsi byla zázračné dítě a narodila jsi se jako hotovej člověk s moudrostí a chováním dospělého)
  Nejsem matka z čítanek-chrań bůh-a není mým středobodem se placatit kolem dětí(naštěstí už mám jedno dospělé a druhé dvě ještě přeperu)
  Nicméně a naštěstí(pro tebe i pro lidi s dětma) je tolik míst k výběru-že nemusíš na dovolené trpět ani ty(kvůli lidem s dětma) a nakonec ani oni(tvou přítomností)
  A jinak hezké léto všem


  superkarma: 0 02.07.2008, 14:34:42
 12. avatar
  [20] wich [*]

  Meander: A já taky . Mám ráda svůj klid a vůči letoviskům vhodným pro rodiny s dětmi, mám taky averzi . Vím moc dobře, že to v praxi vypadá tak, že se ráno ke švédským stolům nahrnou davy řvounů, během dne i večera rodiče nechávají dětem větší volnost, takže si dělají, co chtějí, což znamená bordel, řev, rozežranost a neomalené chování při koupání . O nachcáno v hotelovém bazénu taky zrovna moc nestojím
  Takže jsem taky vyloženě pro "špatný přístup k moři, program nevhodný pro děti a all inclusive"

  superkarma: 0 02.07.2008, 13:34:13
 13. avatar
  [19] ToraToraTora [*]

  Naprosto běžně se nechávám před dovolenou tetovat a probodávat si různé části těla. S nezměněnou chutí se vrhám chirurgům pod skalpel..kdy jindy než v létě? A nějaké užitečnější tipy by tam nebyly??

  superkarma: 0 02.07.2008, 13:01:11
 14. [18] gentiana [*]

  maajaa65: Mně se to hojí špatně i v zimě.

  superkarma: 0 02.07.2008, 12:56:36
 15. [17] maajaa65 [*]

  gentiana: jouvej, to se teda nebude moc dobře hojit....já si minulý týden chtěla nechat odstranit malou bouličku pod obočím a řekli, ať příjdu v září...

  superkarma: 0 02.07.2008, 12:55:47
 16. avatar
  [16] femme [*]

  svou dovolenou si zkazit od nikoho nenechám

  superkarma: 0 02.07.2008, 12:54:15
 17. [15] gentiana [*]

  Hm, což mi připomíná, že sjem se chtěla objednat na chirurgii a nechat si uříznout mateřské znamínko. Ano, v létě. Na podzim nebudu mít čas.

  superkarma: 0 02.07.2008, 12:38:37
 18. avatar
  [14] Meander [*]

  Já bych hlavně nejela někam, kde je "dítě do 10 let zdarma" a podobné vychytávky. O brigádu ve školce nestojím
  wich: Jak já tvému partnerovi rozumím!

  superkarma: 0 02.07.2008, 12:38:11
 19. avatar
  [13] kareta [*]

  to jako se pearcing pupíku hojí déle nez zvětšené poprsí!? ???????

  superkarma: 0 02.07.2008, 12:22:56
 20. avatar
  [12] arjev [*]

  ...ani tchýně mi léto nemůže zkazit nedám se, začínám být imunní

  superkarma: 0 02.07.2008, 12:20:35
 21. avatar
  [11] Julianna [*]

  kubivet: je to paráda, docela jsem se u tvé odpovědi zasmála,ale souhlasím a přeji pěknou dovču

  superkarma: 0 02.07.2008, 12:08:14
 22. avatar
  [10] wich [*]

  Tip 4 - Tak to je něco pro mne a mého partnera. Prohlíželi jsme si kagalogy, kam by se dalo jet a říkala jsem si, že když to teď všechno tak krouhli, do Chorvatska pojede polovina a bude tam klid.
  Partner prozměnu vykřikoval do prostoru "fakan, tak tam v žádném případě", "vhodné pro rodiny s dětmi - ani omylem", "ideální dovolená pro důchodce - tak tam chci" Takže vybírání dovolené je ve stále stejné fázi

  Ještě stále nevíme, kam pojedeme, ale postřehla jsem, že zájezdy vycházejí cenově více či méně zhruba na stejno, ať už jde o Řecko, Španělsko, Mallorcu, Egypt, Ibizu, nebo Chorvatsko, kde se cena dovolené vyrovná poplatky okolo. Nejdražší samozřejmě Česko Zatím máme zamluvený koncem července prodloužený víkend v Berlíně a v září se vydáme jako každoročně do mojí milované Vídně

  superkarma: 0 02.07.2008, 09:54:50
 23. [9] Lindaa [*]

  TIP 11.- Pribalte s sebou manzelovu rodinu, kde kazdý chce delat neco jiného a nejlépe aby ho/ji vsichni nadsene následovali. A vsichni pozadují jídlo ala ****hotel, ale nikomu se nechce nakupovat a vyvarovat a restaurace jsou prece tááááák drahé - to je taky docela dobrá adrealinová dovolená . Aspon jsem se poucila - NIKDY VICE!!!

  superkarma: 0 02.07.2008, 09:39:26
 24. [7] Jaja 1 [*]

  Není nad morouse a škarohlída, s ním jeďte dovolenou. Tohle opravdu sedí. Literatura nezabere, doporučuji ocelové nervi a neskutečnou dávku flegmatičnosti a trpělivosti. Jinak se to nedá nerozchodit  superkarma: 0 02.07.2008, 09:30:38
 25. avatar
  [6] átéčko [*]

  Radka27: Já sleduji u moře Poláky, ti hovoří anglicky a spolu se pak baví polsky. Poslouchala jsem dvě Polky a jednoho Poláka, jak se zasvěceně baví o mém synovi s Downovým syndromem. A to, jak mě obdivovaly mo opravdu lichotilo

  superkarma: 0 02.07.2008, 09:23:15
 26. avatar
  [5] átéčko [*]

  To je fakt kravina, tenhle článek.
  Nemám na to, jezdit na dovolenou někam jinam, v Chorvatsku se mi ale moc líbí. Nikdy jsem si ale nevozila jídlo, paštiky a podobně.
  Jím tak málo, že nebudu brát ani polpenzi, jídlo mě draho nevyjde
  Na pírsing bych se mohla vykašlat, ale kamarádce se zahojila ranka z piercingu až slanou mořskou vodou.
  Plastičtí chirurgové neodstraňují bradavice v létě
  Plastiku nepotřebuji
  Plečkou nejezdím
  A psát dospělým ženám, jak se mají opalovat, to je milý Jakube opravdu odvaha. Nechcete radit v Bravíčku pubescetkám?

  superkarma: 0 02.07.2008, 09:21:02
 27. avatar
  [4] Radka27 [*]

  Čeština v HR mi nevadí, co mi přijde ale ulítlé jsou češi kteří když slyší že my jsme taky češi, tak se třeba dvě hodiny nebaví a poslouchají a hrajou si na cizince, přitom vidím že mají české opalovací krémy, české knížky a časopisy, igelitky s českými nápisy a pod. Až pak přijde nějaké jejich dítě a řekne "Tatííííí, poď do vodýýýýýý" Jinak je tam na plážích mnohem více slyšet němčina, bosenština a chorvatština.

  superkarma: 0 02.07.2008, 09:08:04
 28. avatar
  [3] barasv [*]

  Nejsem blbá, abych si nechala zkazit dovolenou nějakým tetováním nebo piercingem...

  superkarma: 0 02.07.2008, 08:06:40
 29. avatar
  [2] evita_ij [*]

  jděte s těma radama do pryč. Co je vám do toho kam a s kym chce kdo jet na dovču....?????

  superkarma: 0 02.07.2008, 07:50:41
 30. avatar
  [1] kubivet [*]

  No-léto by mi mohl zkazit tak akorát tenhle článek Tetování mám už pár let a nechávala jsem si ho dělat cca 3 týdny před dovolenou u moře.Nic se nestalo.
  Na opalování používám vysoký faktor a jak se opalovat ví už dneska asi každý(nakonec nám to do hlavy vtlouká TV,tisk a hlavně typicky ženské časopisy)
  Do HR jezdíme každý rok-do soukromí,jídlo jsem nikdy nevozila(mimochodem už dost let je ten zákon normální a dokud se nemedializoval-bylo to ok.Platilo to vždycky-ale bylo to celníky víceméně tolerováno. Ačkoli se syn jmenuje jinak než já-tak přibalit sebou rodný list a oddací list pro mě není taková oběť.
  Piercing,plastiku prsů,a odstranění bradavic neplánuju ani před ani po dovolené)
  Co se týká toho kdo se mnou jede-tak lidi s kterýma chceme trávit dovolenou si vybíráme sami-a předpokládám že je známe-jací jsou atd.Zjistit na dovolené že jsem si vzala sebou nějakého škarohlída je podle mě pozdě.A i kdyby-každý si může udělat svůj program-nemám ráda stádnost-tak na tom nevidím nic divného.
  Co se týká plechovky.-předpokládám že nikdo není takový jouda aby se vydal na dlouhou cestu v autě u něhož si nezkontruluje tech.stav.Pokud je-je to celkem jeho chyba.
  Pokazit se může ale i fungl nové auto-a tak jistotu nemáte vlastně nikdy.(předpokládám taky-že zelenou kartu a pojistky má každý sebou i doma v čr)
  No a nechráněný sex-po třech dětech a trávíc dovolenou s manželem mám dojem-že to zrovna není můj problém.
  Tákže-místo 10 tipů jak si zkazit léto mám já jen 1.
  A to nečíst články a raděj se těšit jako každé léto že si užijem moře,klidu a chvil kdy je rodina pospolu.

  superkarma: 0 02.07.2008, 07:45:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme