Chystáte se letos oslavit Silvestra doma s partou přátel a chcete se jako hostitelka pořádně předvést? Nedílnou součástí zábavy je i muzika, a proto by ve vašem repertoáru neměly chybět ty nejznámější silvestrovské hity!

U2 - New Year’s Day

V roce 1983 zabodovali s novoročním songem U2. A to dokonce natolik, že se z něj první mezinárodní hit kapely. MTV ho často zařazovala do vysílání, což pro U2 znamenalo zásadní průlom. Singl New Year’s Day pochází z alba War a je inspirovaný polským hnutím Solidarita.


Hurts – All I Want For Christmas Is New Year’s Eve

Britské synthpopové duo dává jasně najevo, že u nich má před Vánoci přednost Silvestr. Když v roce 2010 tuto skladbu nahráli, stala se na iTunes okamžitě singlem týdne. „Je to o nejhorších Vánocích našich životů, které jsme chtěli změnit na ty nejlepší. Do klipu jsme vzali lidi, kteří nám hráli v předešlých videích a natáčení umístili na hřbitov – prostě taková vánoční party ve stylu Hurts,“ vysvětlila kapela.


Snoop Dogg – New Year’s Eve

V roce 2010 přišel s novoročním songem i známý rapper Snoop Dogg. Tento song se měl původně objevit na jeho jedenáctém albu Doggumentary, nakonec se ale nedostal na finální seznam. Snoop Dogg si do duetu pozval zpěváka Martyho Jamese a klip natočili na oslavě narozenin jeho manželky.


Death Cab For Cutie – The New Year

Death Cab For Cutie se do širokého povědomí veřejnosti dostali především v roce 2009, kdy se jejich skladba Meet Me On The Equinox dostala na soundrack k filmu Stmívání. Filmoví a seriáloví tvůrci ale kapelu zaznamenali už dříve, především jejich deska Transatlanticism byla hojně využívána, například v seriálu The O.C., CSI: Miami nebo Californication, či ve filmu Nesvatbovi. A právě z tohoto alba pochází i song The New Year.


Foo Fighters – Next Year

Singl Next Year vydali Foo Fighters na svém třetím albu There’s Nothing Left To Loose. V klipu si kapela v čele s frontmanem Davem Grohlem zalezí na Měsíc v remaku rakety Apollo 11. Píseň byla natolik úspěšná, že její část použila televize NBS jako úvodní znělku pro seriál Ed.


Abba – Happy New Year

Novoroční skladba švédské skupiny ABBA si na své vydání musela počkat  19 let. Původně sice byla natočena v roce 1980, jako singl ale vyšla až roku 1999. I pracovní název měla jiný, původně se totiž měla jmenovat Daddy Don’t Get Drunk On Christmas Day (Tati, na Štědrý den se neopíjej).


Mariah Carey - Auld Lang Syne (The New Year's Anthem)

Patrně jedna z nejstarších skotských písní oslavující nový rok pocházející z roku 1788 se především v anglicky mluvících zemích často zpívá na Silvestra o půlnoci. Krom Mariah Carey ji nazpívala celá řada slavných jmen, mimo jiné například Elvis Presley, Boney M, Billy Joel nebo Rod Steward.


Prince – 1999

To by nebyl Prince, aby neměl hit ke každé příležitosti. Singl 1999 překvapivě vznikl v roce 1982 a objevil se na stejnojmenné desce. Apokalyptická píseň byla jednou z těch, která rozjela zpěvákovu kariéru a už navždy mu určila titul superstar.


TLC – Sleigh Ride

Devadesátky měly svým způsobem něco do sebe – minimálně nám zanechaly pár možná kýčovitých, ale určitě nezapomenutelných hitů. V těchto letech působilo také dívčí trio TLC, které sfouklo vánoční a novoroční song pěkně do jednoho. Je vám povědomý. Pak vězte, že jste ho mohly slyšet ve filmu Sám doma 2: Ztracen v New Yorku.


Otis Redding and Carla Thomas – New Year’s Resolution

A trocha staré dobré klasiky na závěr hit memphiské královny soulu Carly Thomas a legendy Otise Redinga z jejich alba King and Queen z roku 1967. Zpívají o novoročním předsevzetí – také si je dáváte, milé čtenářky? A dodržujete je?

P.S.: Ráda bych vám za celou redakci Žena-in.cz popřála co nejpříjemnější vstup do nového roku 2015, ať je pro Vás plný radosti!

Reklama