.

10 největších hnusů v českých supermarketech

Novinky

10 největších hnusů v českých supermarketech

Češi nejčastěji nakupují právě v supermarketech. Podívejte se ale pořádně do svého nákupního košíku a my vám poradíme, co by v něm rozhodně nemělo být! Nejen kvůli štíhlé linii, ale hlavně kvůli vašemu zdraví.

1.     Limonáda s malinovou příchutí

Jestliže čekáte, že v malinovce budou nějaké maliny, pak se mýlíte. Většinou malinovky obsahují jen trochu extraktu z jablek a uměle dodanou příchuť malin. Třeba barvu točeným malinovkám dodává barvivo azorubin (E 122), který je vyroben z uhelného dehtu. Právě toto barvivo ale není vhodné pro děti, protože může mít negativní vliv na hyperaktivitu a ovlivňovat jejich činnost a pozornost. Kromě toho jsou malinovky takovou menší chemickou sloučeninou. „Uvedenou malinovku doporučuji raději vynechat. Pro svůj vysoký obsah cukru dostanete do těla nezanedbatelné množství „prázdných“ kalorií, které organismu nutričně nic nenabídnou, a pokud se například snažíte zhubnout, tato limonáda vás v tom zcela jistě nepodpoří.  V neposlední řadě je třeba říci, že cukr obecně má negativní vliv také na kazivost zubů,“ říká Ing. Petr Havlíček.

2.     Brambůrky – snacky s příchutí uheráku

chipsy

Nemluvíme tu o tradičních českých bramborových lupíncích, které ve své solené podobě obsahují pouze brambory, slunečnicový olej a sůl, ale o tzv. snackcích, které brambůrky připomínají složením i chutí jen vzdáleně. Navíc je v nich až příliš soli a dalších chemických látek jako jsou různá dochucovadla a aromata, aby jejich chuť alespoň vzdáleně připomínala ten slibovaný uherák, čabajku nebo další masné pochoutky. S tím souhlasí i nutriční specialistka Bc. Kamila Novotná: „Za chutí čabajky, uheráku nebo slaniny stojí především kouřové aroma a glutaman sodný, který je typický svojí masovou chutí. V souvislosti s glutamanem můžeme říci, že jej na jazyku rozpoznáváme díky páté chuti - chuti umani. Brambůrky a snacky dodávají do těla velké množství solí a tuku, který rovněž podporuje další chuť k jídlu.“

3.     Balené šunky

Růžová barva lahodí oku, ale chuť pokulhává. Místo masa totiž obsahují některé šunky přímo arsenál chemických látek. Dobrá šunka by měla obsahovat alespoň 90 % masa, pro děti se pak hodí dokonce 95 %. „Šunku dělíme do tří základních tříd: standardní, výběrová a nejvyšší jakosti; ty se od sebe liší nejen nutným procentem čistých svalových bílkovin, ale třeba i přípustností aditiv. Proto je třeba studovat při nákupu etiketu a u pultového prodeje (nebalené šunky) se zeptat prodavače na jakost výrobku,“ radí Petr Havlíček a dodává, že zvláště u dětí je potřeba ohlídat obsah přidané soli. Při koupi tedy sledujte etiketu a kromě obsahu masa také obsah tuku, soli a bílkoviny.

4.     Masné výrobky bez masa – párky, salámy, apod.

párky

Podle zákona sebou označení masný výrobek nese také povinnost obsahovat alespoň 50 % masa. Bohužel se dost často stává, že kromě kusu svalu se do výrobků přidává také sádlo, lůj, kůže a separáty. Kombinací všech těchto přísad pak výrobce dodrží zákonem předepsaných 50 %, přestože produkt o pravé maso jen zavadil. „Mohu potvrdit, že široká paleta běžně dostupných uzenin obsahuje nejdříve tuky, kůže, soli, dochucovadla, sóju a až poté můžeme zmínit maso,“ souhlasí Novotná a pokračuje: „Ve chvíli, kdy je potřeba párku nebo trvanlivému salámu s minimem masa dodat i libou chuť, tak je využíváno již zmíněného zvýrazňovače glutamanu sodného, bylinek a aromat. Je-li méně masa v párku, tak se zbytek střívka musí vyplnit něčím dalším. Používá se například pšeničná mouka nebo amarant a nemálo se přidávají i fosfáty, které udržují v uzenině vodu.“ U nadužívání potravin s fosfáty ale hrozí odvápňování kostí. Přitom existují i kvalitní uzeniny s minimem chemie. Odborníci v takovém případě zase doporučují sledovat etiketu.

5.     Sladké dětské pití

Jejich nadměrnou konzumací se zvyšuje nejen riziko obezity a vzniku zubního kazu, ale takové nápoje dráždí dětem žaludek i ledviny. Jsou sice vzhledem lákavé, protože mají krásné lahvičky a pastelové barvičky, ale složení už taková hitparáda není. Sladké pití obsahuje většinou vysokou dávku rafinovaného cukru, umělá barviva, aromata a konzervanty. „Při přepočtu na kostky cukru tak zjistíme, že kromě svačiny naše dítě vypilo například ve ¼ litrovém nápoji i 7 kostek cukru. V dnešní době, kdy se ratolesti vyhýbají tělocviku a žijí sedavým způsobem života, se zvyšuje riziko dětské obezity, protože děti energii nevyčerpají,“ říká nutriční specialistka.

6.     Cereální lupínky a kuličky

Evokuje to zdravou snídani, přesto mohou být některé cereálie postaveny na roveň sladkostem. Některé sypané směsi jsou totiž plné přidaného cukru. Navíc vás zasytí jen na krátkou chvíli, což je od potraviny vhodné ke snídani, nežádoucí účinek. Petr Havlíček upozorňuje, že výraz cereální není totéž co celozrnný. „Pro udržení vyváženého jídelníčku a také požadovaného „snídaňového efektu“ je lepší volit právě výrobky celozrnné s nízkým glykemickým indexem (vysoká sytivost). Na snídaně doporučujeme raději sypané müsli.“

7.     Arašídové tatranky bez arašídů

Kdo z nás by si alespoň jednou za život nedal pravé arašídové sušenky. Jenže chuť už není to, co bývala.  Arašídové tatranky už bohužel neobsahují arašídy (dříve bylo na obalech deklarováno 11,8 % arašídů), ale pouze arašídové aroma. Tento současný trend se ale netýká jen tatranek, stejné směřování mají i jiní výrobci.  Pozor si tedy dejte na výrobky, které na obalu uvádějí „s příchutí másla, ovoce, oříšků“ apod. „Podívejte se pořádně na obal sušenky. Pokud je na sladkosti napsáno, že jde o produkt s arašídy nebo pistáciemi, měly by být uvnitř kousky oříšků. Ve chvíli, kdy výrobce udává, že jde jen o sušenky s arašídovým aroma, tak čekejte jen aroma nebo kombinaci různých látek, které se ve výsledku projeví jako požadovaná příchuť. Podobná aromata uvidíte i u některých zmrzlin, nápojů nebo jogurtů a dalších,“ vysvětluje Bc. Novotná.

8.     Rybí prsty

rybí prsty

Většina rybích prstů nemá vůbec dobrou chuť a až na pár výjimek jsou vyráběny z mletého rybího masa a jsou do nich přidávány složky, které bychom tam ani nečekali. Podle testu redakce Mladé Fronty Dnes z května 2015 se jedná o mouku, škrob, rýžovou krupici nebo hrachovou vlákninu. Laboratoře navíc v některých ze sledovaných výrobků zjistila zvýrazňovače chutí fosfáty a glutamáty, které jsou nevhodné pro děti. Nehledě na to, že výrobky měly v mnoha případech nižší obsah masa, než slibovaly na obale. „Navíc jde o smaženou potravinu, což je obecně nejméně vhodná tepelná úprava, která mnohdy již nutričně nehodnotný pokrm ještě více znehodnotí. Smažené jídlo je nevhodné v podstatě pro každého, především ale bychom taková jídla neměli servírovat dětem, nemocným či osobám redukujícím váhu,“ dodává ještě Havlíček.  

9.     Výrobky obsahující ztužené tuky

Tuky by měly tvořit zhruba 30 % z našeho energetického příjmu. Zdravé tuky prospívají našemu tělu – pozitivně působí na mozek, srdce, pleť i imunitu. Ne všechny tuky jsou dobré a nelze je tak označit za přínosné pro náš organismus. Při zkoumání etikety se proto zaměřte na použití „ztuženého rostlinného tuku“, který je zdrojem transnenasycených mastných kyselin (TFA) škodících našemu zdraví. „Tyto nezdravé tuky se vytvoří ztužením rostlinného oleje a jejich nadměrná konzumace prokazatelně způsobuje obezitu, srdečně-cévní choroby a diabetes 2. typu. Pokud si ale občas dopřejeme kousek vysokoprocentní hořké čokolády, která obsahuje kakaové máslo, tak se o svoji váhu a zdraví nemusíte bát. Transnenasycené mastné kyseliny najdeme také v hnědých polevách croissantů, sladkých tyčinkách, zákuscích, pomazánkách, křupkách, obložených bagetách, pečivu atd,“ tvrdí Bc. Kamila Novotná.

10.  Sladké pečivo

Koblihy, croissanty a zvláště pak ty extra barevné a skvěle vypadající donuty obsahují vysoké množství tuků a cukrů a pak ještě koktejl dochucovadel a barviv. Obsahují třeba ztužený tuk nebo palmojádrové oleje a výživová hodnota je minimální. „Do zmíněných výrobků se přidává palmový tuk, který je pro svoji cenovou dostupnost hojně využíván nejen v pekárenství. Obsahuje ale hodně nasycených mastných kyselin, které neprospívají cévám. Jde-li o barevné polevy (banánová, jahodová, vanilková atd.), tak vězte, že většinou skutečně nejde o rozmačkané ovoce, ale o žluté karoteny nebo syntetický tartrazin, který je z uhelného dehtu a může způsobovat dětskou hyperaktivitu a alergie. Croissanty, donuty i koblihy dodávají především mnoho prázdných kalorií,“ varuje nakonec nutriční specialistka Kamila Novotná.   

Na článku spolupracovali:

Ing. Petr Havlíček, odborný konzultant pro výživu Petra Clinic

havlíčekIng. Petr Havlíček – jeden z předních českých dietologů. Po vysoké škole začínal jako konzultant našich vrcholových sportovců. Spolupracoval například s Kateřinou Neumannovou, Romanem Šebrlem nebo Tomášem Dvořákem. Pravidelně je jako odborník objevuje na televizních obrazovkách a publikuje v lifestylových i odborných periodikách. Nyní pracuje jako konzultant Petra Clinic v oblasti výživy, v lifestylových i odborných periodikách. www.petraclinic.cz

 

Bc. Kamila Novotná, nutriční specialistka Světa zdraví OneLifenovotná

Bc. Kamila Novotná - absolventka Masarykovy univerzity a dietní sestra. V minulosti byla členkou týmu lektorů v o.s. Anabell, kteří přinášeli osvětu v oblasti poruch příjmu potravy.   Nyní působí jako certifikovaná specialistka Světa zdraví. Jejím základním cílem při této práci je, aby klient nejen naslouchal, ale i pochopil souvislosti mezi stravou a fungováním lidského těla a uměl nové poznatky prakticky využít. www.svet-zdravi.cz

   
11.02.2016 - Redakční novinky - autor: Kristina Vodičková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [31] SNÍŽEK [*]

  mne nejvíc štve jak všude jsou polské nekvalitní výrobky,takže se dívám především na výrobce.Dávám přednost farmářským výrobkům.U uzenin mne zajímá obsah masa.

  superkarma: 0 13.02.2016, 16:17:21

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] lalica [*]

  Vyzkoušela jsem i oplatky - romanci a princezsku a byl to tvrdý hnus a chuť žádná.Sml68

  superkarma: 1 13.02.2016, 12:41:06
 2. avatar
  [29] Lídy [*]

  gerda — #19 Poslední dobou je "retro" IN, např. i jinde než v Lidlu se prodávají uzeniny, saláty a další potraviny v různých retro akcích. Lidi se na to vrhají s vírou, že po letech ochutnají "gothaj co chutná jako gothaj tenkrát". Většinou to vychází - perfektní marketingové tahy. Chceme návrat ke staré známé kvalitě, k tomu, co bylo dřív dobré (a hlavně to bylo v té době jako samozřejmost). Dneska nám to nabídnou většinou už jen v těch retro akcích Sml79

  superkarma: 0 12.02.2016, 08:59:55
 3. avatar
  [28] Suzanne [*]

  ToraToraTora — #16 Přesně to mi na tom nesedí Sml22Sml67

  superkarma: 0 12.02.2016, 07:50:32
 4. avatar
  [27] Eva_CZ [*]

  lalica — #25 V USA ti daji vseho ochutnat. Ukroji platek, zeptaji se, jestli chces takhle silny, nebo jak a nabidnou ti k ochutnani. TEN gothaj, ktery jsem koupila, byl fakt hnus. Ale uz me bracha nasmeroval, kam. Sml22 Ale zakoupila jsem jitrnice, vcera je udelala se zelim a bramborem, panove, to byla pochoutka!Sml16Sml67

  superkarma: 0 12.02.2016, 03:30:15
 5. avatar
  [26] kobližka [*]

  Eva_CZ — #24 To je fakt Sml22

  superkarma: 0 11.02.2016, 22:18:25
 6. avatar
  [25] lalica [*]

  Také jsem v mládí milovala gothaj, na tenko nakrájený s čerstvou houskou..... Mám ráda i mortadelu, ale jen málokde mají dobrou, tence nakrájenou a nepředraženou.

  Dcera jí přivezla ze služebky v Olomouci a ta tedy byla! Sml67

  1. na komentář reaguje Eva_CZ — #27
  superkarma: 0 11.02.2016, 22:07:47
 7. avatar
  [24] Eva_CZ [*]

  dadma — #23to by bylo na dlouhou debatu. On je totiz precenovan i ten cholesterol.

  1. na komentář reaguje kobližka — #26
  superkarma: 1 11.02.2016, 19:23:41
 8. [23] dadma [*]

  Eva_CZ — #10 Intenzívní pěstování palmy olejné je odpovědné nejen za systematické kácení tropických pralesů, ničení přirozeného životního prostředí řady živočišných druhů, ale i za stěhování rodin původních obyvatel, protože jimi obývaná území musí ustoupit plantážím palem olejných.

  Účinky palmového oleje na lidské zdraví jsou další oblastí, o které se hodně diskutuje. Palmový olej obsahuje významné množství nasycených mastných kyselin, které se podílejí na tvorbě špatného cholesterolu. Jejich konzumace tak zvyšuje riziko kardiovaskulárních potíží.

  1. na komentář reaguje Eva_CZ — #24
  superkarma: 1 11.02.2016, 16:55:01
 9. [22] dadma [*]

  gerda — #19 Tak tomu docela věřím, protože v Lidlu občas mají kvalitní potraviny, prodávají ty samé co v Německu či Rakousku a nemají nás rozděleny jako ty ostatní na západní země (lepší) a bývalý východní blok.(horší a někdy i dražší).

  superkarma: 0 11.02.2016, 16:51:57
 10. [21] dadma [*]

  Eva_CZ — #10 Já myslím ,že o trochu větší shit je ,než ostatní oleje,ale je fakt ,že co je nejhorší je kácení a likvidace pralesů,už proto by tyto výrobky neměli lidi kupovat,jenže dnes to najdeme skoro všude,protože to firmy koupí levně. Po gotthaji budeš muset pátrat,někde ještě možná ho budou vytábět podle správné recepruty,ale v super a hypermarketech to nebude. V Praze máte více možností ,než my na menších městech.

  superkarma: 0 11.02.2016, 16:48:24
 11. avatar
  [20] satanBelzebub [*]

  ToraToraTora — #16Opravdu si vážně myslíš že hypermarkety neovlivňují složení výrobků? Tak to jsi vedle jak ta jedle. Ovlivňují už jenom tím, že než výrobce vpustí jeho výrobky do prodeje, tak musí zaplatit regálné v řádu desetitisíců na jeden hypermarket, nařizují za jakou cenu ten a ten výrobek nakoupí. Proto aby výrobce nezkrachoval -cpe do zboží levné náhražky. Ať jsou to masné, mléčné či jiné potraviny. To že stejné nekvality mají i malé prodejny je jen následek toho, že první co zmizí z pultu je právě ten nekvalitní sajrajt. A aby taky nekrachnul-tak ten sajrajt musí brát. Mizí jeden velkoobchod s potravinami za druhým a ti malí prodejci kupují vše v marketech. To čemu říkáš lživý výkřik a bulvarizace je naprosto směšné.

  superkarma: 3 11.02.2016, 14:54:45
 12. avatar
  [19] gerda [*]

  Eva_CZ — #11Gothaj v původním složení jsem koupila v retro akci v Lidlu. Byl strašně dobrý, tak, jak si ho pamatuju z dětství.

  1. na komentář reaguje dadma — #22
  2. na komentář reaguje Lídy — #29
  superkarma: 0 11.02.2016, 14:48:54
 13. [18] Ferdicek [*]

  Br nebudu kupovat.

  superkarma: 0 11.02.2016, 14:04:26
 14. avatar
  [17] catcat [*]

  tenhle článek jsem dostala mailem tak před rokemSml24

  superkarma: 0 11.02.2016, 13:52:15
 15. avatar
  [16] ToraToraTora [*]

  Palmový olej je problematický z etického hlediska nikoliv ze zdravotního.

  A celkově jsem proti názvu 10 největších hnusů v supermarketech. Výše zmiňované potravinové výrobky nabízí zcela běžně i malé obchody s potravinami. Takhle titulek zavdává domněnce, že snad supermarkety ovlivňují složení výrobků. Otázka kvality potravin je vážná, protože přímo ovlivňuje naše zdraví a jsem zásadně proti lživým výkřikům a bulvarizaci.

  1. na komentář reaguje satanBelzebub — #20
  2. na komentář reaguje Suzanne — #28
  superkarma: 7 11.02.2016, 13:45:37
 16. avatar
  [15] wich [*]

  Snaha eliminovat z jídel sra*ky nás přinutila vrátit se k plotně, využívat zahradu k pěstování a navázat kontakty s místními farmáři. Nejspíš je to správné a v budoucnu nevyhnutelné...Sml80

  superkarma: 2 11.02.2016, 13:44:21
 17. avatar
  [14] ToraToraTora [*]

  Bod 3. je velmi hloupě formulován, jelikož navozuje dojem, že kvalitu šunky ovlivňuje balení. Špatné i dobré šunky se dají sehnat v balení i v pultovém prodeji. Vakuum na složení masného výrobku vliv nemá.

  superkarma: 2 11.02.2016, 13:39:51
 18. [13] murat [*]

  Eva_CZ — #11 musíš zapátrat. není gothaj jako gothaj. najdou se i dobrý Sml22

  superkarma: 0 11.02.2016, 12:38:22
 19. [12] CARRINA [*]

  Tak co vlastně máme jíst,chroupat obilí ?- rostlo na poli a na pole padal popílek,hnojilo se chemicky.Pít vodu taky nemožné -je chemicky upravená !Minerálky taky nelze pít stále ! Mléko chemické ! Ovoce a zelenina - chemická.

  A tak pořád dál . na každé potravině je něco špatně - člověk si prostě nevybere a konzultanti jsou skvělí akorát na tahání peněz z lidí a nakonec ti prodají "něco" zeleného v krabici.

  Dealeři "zdravé" výživy.

  Domnívám se,že stačí jíst s rozumem,solit přiměřeně Sml80a cukr jen vyjímečně.

  superkarma: 4 11.02.2016, 12:14:41
 20. avatar
  [11] Eva_CZ [*]

  16 let jsem se tesila, az si dam housku s gothajem. Na jidlo se fuj nerika, ale ja to reknu : FUJ!Sml43

  1. na komentář reaguje murat — #13
  2. na komentář reaguje gerda — #19
  superkarma: 0 11.02.2016, 12:08:09
 21. avatar
  [10] Eva_CZ [*]

  Tady jede silena hysterie kvuli palmovemu oleji. Ten neni o nic vetsi shit, nez ostatni oleje! Sml23 Blbej je jen kvuli myceni palem.

  1. na komentář reaguje dadma — #21
  2. na komentář reaguje dadma — #23
  superkarma: 2 11.02.2016, 12:07:32
 22. [9] dadma [*]

  gerda — #5 Já už také vyškvařila sádlo a olej kupuji řepkový a olivový i když tady musí člověk dávat pozor.

  Tuhle jsem koukala že chipsy pto Penny byly také smažené na palmovém oleji. Tak tohle vůbec nejím.

  Mám ráda sladké a i to je problém, chtěla jsem si koupit nejakou oplatku či sušenku ke kávě a našla jsem jediné máslové s čokoládovou polevou vyrobené v Německu ,kde nebyly žádné hnusy. Fakt nevíme co jíme?

  superkarma: 2 11.02.2016, 11:30:08
 23. [8] cilani [*]

  párky nejím, nechutnají mi, šunky výjimečně, salámy minimálně, cereálie k životu nepotřebuji, slazené sodovky jsou hnusné samy o sobě, takže je nekupuji a chipsy taky nejsou poslední roky moc poživatelné, takže celkem dost ušetřím. Na reklamy nedám (tedy spíš beru reklamu jako info o tom, co nejíst, neb to musí inzerovat, aby to vůbec prodali) a spoustu věcí jsem přestala kupovat prostě proto, že jsou šizené a ještě tam cpou palmový olej a zjistila jsem, že mi ty věci vlastně vůbec nechybí.. Sml80

  superkarma: 1 11.02.2016, 11:19:15
 24. avatar
  [7] jiti [*]

  Necpat se ničím takovým denně. Občas to nemůže vadit.Sml80 Taky si dám jednou za čtrnáct dní párky k večeři.

  superkarma: 0 11.02.2016, 10:54:26
 25. avatar
  [6] Lídy [*]

  My jsme skončili s mnoha druhy potravin, hlavně teda já. Jen se podezřele zužuje okruh toho, co člověk může bez obav dát do pusy... Ale radši si připlatím za kvalitní šunku než abych koupila růžový lesklý "něco" bez masa a s obsahem ani nechci domyslet čeho. Je dobře, že se o tom hodně mluví - i když na druhou stranu dřív tu byly pro výrobce normy a všechno se dodržovalo, informovaní jsme nebyli, nikdo to neřešil ale neprodávalo se tolik hnusu jako dneska.

  superkarma: 2 11.02.2016, 10:09:19
 26. avatar
  [5] gerda [*]

  dadma — #3my už jenom sádlo - doma vyškvařené - a máslo. A oleje, tam se nespletu, bývají jednodruhové. S Florou a pod. jsem taky skončila, kupovali jsme, dokud jsme na to nepřišli.

  1. na komentář reaguje dadma — #9
  superkarma: 0 11.02.2016, 09:27:37
 27. [4] bobani [*]

  fuj

  superkarma: 0 11.02.2016, 09:13:38
 28. [3] dadma [*]

  Myslím, že těch hnusů bychom našli daleko více. Dnes je šizené snad vše.Palmový olej je již přidáván skoro do všeho,a stabilizátory a ochucovadla, barvičky, éčka....atd. Jenže jedńa látka je různými výrobci uváděna pod různými názvy,takže člověk ,který nestudoval obory chemie se v tom nevyzná. Kolikrát mám i na něco chuť ,ale po přečtení složení mě chuť přejde a vracím zpět do regálu.

  Opravdu již by se státní orgány k tomu určené měly zamyslet co je nám prodáváno a určit nějaké parametry.Kupuji léta Flóru a v televizi v reklamě nám říkají jak je zdravá na srdce a jsou tam Omega 3 a 6 mastné kyseliny slunečnicový olej ,řepkový(toho je tam nejméně) a lněný,ale o palmovém,kterého je tam 15,4% ani zmínka. Dříve tam nebýval. Končím s Flórou.

  1. na komentář reaguje gerda — #5
  superkarma: 0 11.02.2016, 09:11:10
 29. avatar
  [2] gerda [*]

  Už jsem se naučila, čemu se vyhnout. Ty barevné donuty přímo odstrašují - stejně jako jedovatá zvířata v přírodě - řvavými barvami. U pultového prodeje s uzeninami je na etiketě uvedeno složení, tedy přesněji procento masa. Tak se dá vybrat. Tatranky jsem přestala kupovat stejně jako oplatky a sušenky, protože obsahují škodlivý tuk a je dobře, že se to hodně rozkřiklo a třeba Heru vidívám jenom ve slevách. A i tak zůstává v regále.

  superkarma: 0 11.02.2016, 09:09:37
 30. avatar
  [1] datura [*]

  Nic z toho nekupuju Sml23

  superkarma: 0 11.02.2016, 08:34:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme