Těšíte se na vánoční svátky? Až se všude rozsvítí světýlka, rozzáří vánoční ozdoby, a když budeme mít štěstí tak krajinu už brzy přikryje sníh. Nejkrásnější svátky v roce jsou tady!

adventní neděle

Nejvíce tyto svátky prožívají asi děti, ale ani dospělí nemusejí zůstat pozadu. Protože jen na nás záleží, jaké Vánoce si připravíme a jak je prožijeme. A všichni dobře víme, že Vánoce nejsou o materiálních potřebách a o hromadě dárků pod stromečkem. Není nutné mít čtrnáct druhů cukroví, umytá okna a drahé dárky pro děti.

Zkuste si letos připravit Vánoce klidné, plné pohody, provoňte byt třeba jen jedním druhem cukroví, vyzdobte si okna papírovými vločkami a na stromeček použijte ozdoby po babičce.

1. adventní neděleLetošní první adventní neděle připadá na 30. listopadu. Vychází to tak krásně, že hned den nato otevíráme první okénko adventního kalendáře, rozbalujeme první adventní krabičku nebo otevíráme první adventní pytlíček. Protože adventní kalendář patří neodmyslitelně k adventnímu těšení. Dětem do něj občas přibalte drobnou hračku, ale hlavně nějaké dobré bonbony, čokolády nebo domácí pamlsky - sušenky, pusinky nebo jiné suché dobroty, které máte hotové za pár minut.

Kdo se chce pustit do pečení, tak si může při první adventní svíčce napsat seznam cukroví, které chce letos upéct. Osvědčenou klasiku, kterou mají rádi jednotliví členové rodiny, můžeme ozvláštnit dobrým a vyzkoušeným receptem od kamarádky nebo tradičním cukrovím, které pekla babička nebo maminka.

Určitě je nejvyšší čas upéct perníčky, které jsou nejlepší uleželé (i když máte recepty na ty, které jsou měkké hned). Navíc je ještě musíte nazdobit bílkovou polevou a mezitím uchránit před dětmi. :-)

A co by si mohli připravit dospělí? No přece domácí vaječný koňak, který se nám do svátků krásně rozleží, zhoustne a rozvoní. Sáhla jsem do receptů své babičky a doufám, že vám zachutná.

Babiččin vaječný koňak

  • 6 žloutků
  • 200 g cukru moučka
  • 1 kondenzované mléko
  • 250 ml svařeného mléka
  • 250 ml smetany
  • rum podle chuti
  • 1 vanilkový lusk

Postup

Žloutky utřeme s cukrem a zalijeme svařeným teplým mlékem. Přidáváme postupně a mícháme, ať se žloutky nesrazí. Kdo má strach, že nemá nezávadná vajíčka, může ještě tuto směs chvíli míchat v misce nad vodní lázní. Směs lehce zhoustne.

Přidáme kondenzované mléko, smetanu a semínka z vanilkového lusku, která jsme vyškrábli nožem. Promícháme a přidáme rum. Ten podle chuti. Někdo má rád více a někdo méně.

Slijeme do uzavíratelné lahve a skladujeme na velice chladném místě, ve spíži nebo v lednici.

Krásnou první adventní neděli přeje Elly.

Čtěte také

Dědečkův vaječný likér
Krásný adventní čas
Moderní nebo tradiční cukroví?

Reklama